info / rok prasete

novinky / aktuality

vloženo | 31.1. 09:33:03

Změna kapely na VIVAT BLACK SABBATH

Z důvodu vážného zranění jednoho člena formace TO BE DELIRIOUS muselo být vystoupení této kapely na Čínském novém roce Prasete bohužel zrušeno. Naštěstí se vzápětí objevila rov ...
vloženo | 27.12. 10:18:07

Čínský nový rock

K roku PPRASETE to na pódiu rozbalí táborští TO BE DELIRIOUS (psychedelic-hard rock). Dále se nově představí už známá táborská kapela MERESIEW (hardcore) a nemůže samozřejmě chybět tradiční sólové vystoupení kytaristy JIRKY ŠORMA. ...

z fotogalerie

diskuze / fórum

vloženo | 10.1. 15:21:03

Kali

RE: Disclaimer - díky opraveno :-) ...
vloženo | 3.1. 16:22:53

Disclaimer

9.2.2018 Horni leva strana... ...


qr kód

horoskopy a znamení

Čínský horoskop na rok zemského PRASETE (2019)  pro jednotlivá  znamení zvěrokruhu


Kariéra

V oblasti kariéry přináší Vepřům úspěchy především jejich schopnost trpělivosti a skvělé vůle. Přestože mají Vepři poměrně dobrý tah na bránu, pokulhávají ale v jiných oblastech. Zrozenci ve znamení Vepře nejsou příliš dobří v týmové práci, v propracovanosti u dlouhodobých projektů a v trpělivosti. 

Vepři se nejlépe uplatní jako vědci, učitelé, umělci nebo marketingoví specialisté

Peníze

Máme dobrou zprávu pro všechny zrozence v roce Prasete. Podle čínské astrologie mají Vepři větší štěstí v oblasti financí, než jiná znamení. Na druhé straně ale Vepři trpí na jednu negativní vlastnost. Neumí spořit a vydělané peníze velmi snadno utratí. Mnohdy bez rozmyslu, cíle a za hlouposti. 

Láska a vztahy

Podle čínské astrologie jsou Vepři velmi dobrými životními partnery. Vepři jsou velmi entuziastičtí, umí být dobrými posluchači a jsou skvělými partnery. Na druhou stranu ale mají problém se seznámit a v lásce nejsou příliš sebevědomí. Jakmile se ale zamilují, jsou schopní pro druhého udělat maximum. Čínský horoskop na rok 2019zrozencům ve znamení Prasete předpovídá lepší zítřky. 

Zdraví 

Jako osobnosti sice Vepři překypují energií, jsou aktivní a činorodí. Co platí o mysli, neplatí ale o fyzické kondici a udržování těla. Vepři mohou mít genetické sklony k tloustnutí, různým nemocem a slabému imunitnímu systému.

Proto je velmi důležité, aby Vepři dbali na zdravé jídlo, dostatečně se hýbali a měli pravidelnou a správnou životosprávu. Rok zemského Vepře nabádá ke změnám, proto zapracujte na svých slabých stránkách. 

Pozitiva Vepřů

  • Vepři jsou velmi tolerantní, optimističtí a většinou nemají problém vyjít i se sebevíc komplikovaným člověkem. 
  • Jsou velmi loajální a oddaní svým nejbližším. Rádi vyslechnou problém blízkého člověka, pomůžou nebo poradí. 
  • Nejen o Psech se říká, že jsou věrní. To stejné platí pro zrozence ve znamení Prasete. 
  • Jsou upřímní a pokud můžou, vyhýbají se lžím. 

Negativa Vepřů

  • Vepři mají sklony k lenosti, povalování se, a s tím souvisejícím tloustnutí. 
  • Vepři obecně nejsou příliš dobří v komunikaci a navazování nových známostí. Mohou mít tedy problém navázat nová přátelství nebo partnerské vztahy. 
  • Vepři neznají únosnou mez. Pokud si Vepři dělají legraci z někoho jiného, většinou neví, kdy přestat. 
  • Někdy mohou být Vepři až příliš váhaví, pomalí a nepraktičtí v osobním životě. 


Krysa

Podle čínské astrologie je Krysa jedním z nejinteligentnějších znamení čínského zvěrokruhu. Krysa je velmi zvídavá a činorodá, avšak má tendence upřednostňovat vždy své vlastní zájmy nad potřeby jiných lidí - ať už v pracovní nebo osobní oblasti života. 

V roce 2019 se Krysy mohou těšit na velké změny. Nebude se až tak jednat o změny v životě, jako především změny v myšlení. Krysy konečně prozřou a uvidí život a s ním související problémy jasnýma očima. Rok zemského Prasete jim přinese pragmatismus, sebeúctu a schopnost lepší organizace osobního, pracovního, společenského i milostného života. 

Krysy přehodnotí dosavadní život a zatouží dělat věci jinak a lépe. Možná jim dokonce začne být Česká republika malá a rozhodnou se vyjet někam dál za humna. Stejně tak se Krysy v roce 2019 naučí lépe se organizovat svůj čas a neplýtvat ho na aktivity nebo lidi, které jim za to nestojí. 

Pozor! Čínský horoskop na rok 2019 ale Krysám radí, aby s důležitými rozhodnutími raději počkaly až na další rok. V roce 2020 totiž budeme slavit rok Krysy v elementu kovu. A podle čínské astrologie se bude jednat o bod obratu a rok plný změn pro všechna znamení

Podle čínské astrologie je tedy rok 2019 pro Krysy vhodný na mentální přehodnocení života a menší změny. S veškerými životními změnami by ale Krysy měly vyčkat až na svůj rok 2020.  


Buvol

Ze všech 12 znamení je podle čínské astrologie Buvol vůbec nejkonzervativnějším a nejtradičnějším znamením zvěrokruhu. Zrozenci ve znamení Buvola mají tendenci lpět na tradicích. Zastávají tradiční hodnoty, jako jsou rodina, náboženství, askeze, práce a rituály. Mezi negativní vlastnosti Buvolů patří sklony k žárlivosti, workoholismu a despocii.

Rok zemského Prasete se pro Buvola ponese v poměrně ambivalentní atmosféře. V osobní - vztahové rovině totiž čínský horoskop na rok 2019 předpovídá Buvolům nemalé otřesy. Z nich se ale Buvol rychle oklepe a naopak se prokáže velkou dávkou odhodlání, vytrvalosti a nekonečné energie touhy zkoušet věci znovu. 

Ambivalentní, tedy rozporuplný bude rok 2019 pro Buvoly i v pracovní sféře. Začátek čínského roku bude pro tyto zrozence velmi náročný a Buvoli budou muset koncentrovat veškeré své síly, aby se vzchopili. Navzdory náročnému startu, už bude ale pracovní úspěšnost Buvolů v dalších měsících jen stoupat.

Buvoli se vrhnou do velkého množství nových projektů a mohou se těšit na mnohé úspěchy. Právě kvůli velké pracovní vytíženosti se ale Buvoli mohou v roce 2019 potýkat s problémy v lásce. Pokud chcete být šťastní v pracovní i osobní rovině, myslete na to, že vaše nejbližší není možné dlouhodobě zanedbávat. 

Stejnou tendenci k odbývání budou mít Buvoli i v oblasti sportu a zdravé výživy. Pokud chcete, aby se vám v roce 2019 nemoci vyhnuly, nezanedbávejte pravidelný pohyb, dostatečný spánek a jezte nejméně tři zdravá jídla denně. 


Tygr

Tygr je nadán neuvěřitelným šarmem, kterým je schopný okouzlit a získat si téměř každého ve svém okolí. Mezi pozitivní vlastnosti Tygra patří kuráž. Tygři nikdy neutíkají z boje. Naopak mezi jeho negativní vlastnosti můžeme zařadit jeho prudkou povahu se sklony vždy k vedoucímu postavení.

Tygr má velké štěstí, že znamení Vepř je jeho tajným přítelem a podporovatelem. Díky tomu se Tygrům bude v roce 2019 až na drobná zakopnutí poměrně dařit. 

Díky tomu že bude Štěstěna Tygrům v roce 2019 nakloněna, budou mít Tygři tendenci nechat věci plynout a takzvaně plout s davem. Tato taktika jim samozřejmě může vyjít. Nicméně pokud Tygři podlehnou pasivitě, nemohou sázet na to, že k nim vše dobré přijde samo od sebe. 

Čínský horoskop naopak radí, aby šli Tygři v roce 2019 štěstí naproti a začátkem rou si jasně vytyčili cíle, kterých se budou snažit dosáhnout. Jen tak si na konci roku budou moct říct, že celých 12 měsíců stálo za to! Pokud se chystáte jít do riskantních podniků, myslete na to, že vašim nejšťastnějším měsícem bude v roce 2019 - srpen

Zajímá vás, jak to budou mít Tygři v lásce? Štěstí bude přát všem Tygrům, kteří v nedávné době utrpěli šrámy na srdci nebo duši. V roce 2019 dojde k jejich zahojení a Tygři budou připravení jít dál - vstříc nové a nečekané lásce. Čínský horoskop na rok 2019 radí, abyste si nadcházející rok užívali, co to jde, avšak s opatrností.   


Zajíc

Králíci jsou čínské znamení, které se vyznačuje jemností, lidskostí a poměrně velkou rezervovaností. Králíci často lpí na věcech, které už znají a nemají příliš rádi změny. Okolí může zrozence ve znamení Králíka někdy považovat za lidi poněkud snobské, líné nebo neopatrné se sklony k hazardu. 

Pro čtvrté znamení čínského zvěrokruhu bude rok 2019 úspěšný hlavně v osobní a rodinné oblasti. Vztahy s partnerem se vyjasní a až na občasné výjimky budete po celý rok "mluvit stejnou řečí". Pokud přeci jen nastanou nějaké problémy, vyřešíte je snadněji, než obvykle. Nezadaní Králíci se pak můžou těšit na nové příležitosti. Jen je potřeba mít oči vždy otevřené. 

Na procenta vyjádřeno se Králíkům bude dařit až 3/4 celého roku. A ani zbylé tři měsíce nebudu pro Králíka nijak tristní. Drobné zakolísání mohou Králíci čekat v oblasti zdraví a váhy. Rok zemského Prasete se totiž pro Králíky ponese ve znamení přátel, neustálých návštěv, společenských aktivit a večírků. Pokud tedy Králíci nebudou pravidelně sportovat a udržovat se, mohou kila snadno naskočit nahoru. 

Na velké množství komplimentů a dárků se pak mohou těšit ženy ve znamení Králíka. Přízeň se jim dostane buď ze strany partnera, případně od muže nového - charizmatického. Rozhodnutí, jak s touto situací naložit, bude zcela v rukou ženy. 

Nejšťastnějším obdobím bude pro Králíky měsíc Kohouta. Čínský horoskop na rok 2019 tedy radí, že ta nejdůležitější rozhodnutí a výzvy by ze strany Králíků měla padnout právě v období od 30. srpna do 28. září


Drak

Drak je bez pochyby nejokázalejším znamením v čínském horokoskopu. Podle všeho řeknou Draci jen zřídkakdy ne okázalému životnímu stylu, komfortu a luxusu. 

Rok 2018 nebyl pro Draky úplně snadným a Draci mohli mít často pocit, že od nich paní Štěstěna odvrátila tvář nebo že je nechala svému osudu napospas. Čínský horoskop na rok 2019 ale předpovídá, že Drak se konečně vymaní ze svazujících řetězů a začne být zase sám sebou.

Pátému elementu v čínské astrologii se bude v roce 2019 dařit, a to jak v pracovním, tak osobním životě. V pracovním životě se Draci po náročném roce 2018 zase nadechnou a do žil se jim dostane zcela nová, impulzivní a optimistická energie.

milostném životě se ale Draci budou potýkat se žárlivostí. Kromě toho přijde čas na to, vyřešit staré křivdy a zapomenout. Draci si budou muset vybrat, zda zvolí odpuštění nebo pomstu. Ať už se Draci v roce 2019 budou potýkat s čímkoliv, jejich rodina a přátelé budou vždy na jejich straně. Rok zemského Prasete jim je totiž nakloněn.   

Mottem pro Draky v roce 2019 je: Svěží vítr přivane nové, mnohé naděje. 


Had

Hadi se řadí mezi okouzlující a šarmantní znamení zvěrokruhu, s tendencí k agilnosti a ostražitosti. Hadi mohou být mnohdy k cizím lidem nedůvěřiví a než si někoho pustí k tělu, může to trvat poměrně dlouho. Hadi inklinují k tajemným věcem, jako je ezoterika, věštění nebo výklad karet. 

Rok zemského Prasete nebude Hadům příliš nakloněn. Ve zkratce se dá říct, že polovinu roku se Hadům povede výborně, kdežto druhá polovina roku nebude zadarmo. Rok zemského Vepře Hadům přichystá množství překážek, se kterými se během 12 měsíců budou muset potýkat.

V roce 2019 mohou mít Hadi pocit, že nic nevychází podle jejich představ. Že osud je nespravedlivý a zatímco jiným se daří skvěle, oni mají potíže. Čínský horoskop na rok 2019 radí, že důležité je postavit se překážkám čelem, zatnout zuby a vydržet.  

Útěchu a neutralizaci negativních vlivů v období Vepře najdou hadi v odpočinku. V roce 2019 proto vyhledávejte kvalitní odpočinek, ať už se bude jednat o fyzické, či duševní vyžití. Měli byste se také více zaměřit na sebe - na svou emocionální rovnováhu a duševní vyrovnanost. Pomoci vám mohou meditace, dechová cvičení, masáže nebo jóga. 

Veškeré riskantní podniky raději odložte až na rok 2020. V roce 2019 by se vám totiž podle čínské astrologie nemusely vyplatit. Období úspěchu si užívejte a nad neúspěšnými dny naopak mávněte rukou a povzneste se nad ně. 


Kůň

Koně patří mezi velmi přátelská znamení zvěrokruhu. Umí si dělat legraci ze sebe i z druhých a jsou skvělými společníky. V lásce jsou Koně vášniví a překvapiví. V práci pak rychlí a efektivní. 

Rok zemského Vepře bude pro Koně daleko úspěšnější než předchozí rok Psa. I přesto se ale Koně nevyhnou drobným překážkám a zaváháním, které ale s pomocí přátel nebo sebe samých zvládnou. 

pracovní oblasti budou úspěchy Koně v roce 2019 kolísat. Zatímco začátkem roku budou Koně pociťovat, že i přes veškeré úsilí se jim nedaří tak, jak by chtěli, koncem roku se karty obrátí a Koně dosáhnou toho, co si přejí. 

Stejnou bipolaritu pocítí Koně i v oblasti zdraví. V roce 2019 budou mít sice záviděníhodnou energii, stejně tak ale mohou spadnout až na úplné dno. Koně musí myslet na to, že energii je třeba vhodně doplňovat - nestačí jen brát. V takovém případě zdroje rychle vyschnou. Začněte sportovat, dbát na zdravou výživu a sílu ducha. 

A co čínský horoskop na rok 2019 předpovídá v oblasti lásky? Oddanost, přítomnost a vášeň. Koně se tedy v roce 2019 mají nepochybně na co těšit. 


Koza

Čínské znamení Kozy má dobré srdce a velkorysou duši, která ho nabádá k pomoci druhým. Koza je přátelské znamení, dokáže uchovat tajemství a má často hodně blízkých přátel. Koza je morální a nemá pochopení pro podvod. V lásce se Koza snadno zamiluje. 

Rok zemského Prasete předpovídá, že Koza i Vepř budou jeden druhému vzájemně prospěšní. Budou si předcházet, obdivovat se a podporovat se navzájem ke společnému prospěchu. 

Rok zemského Vepře dále přináší dobré příležitosti v kariéře, kde budete moci konečně chytit příležitost za pačesy. Stejné pozitiva vás čekají také ohledně nových nabídek zaměstnání. Pokud se k vám nějaká taková nabídka na novou práci v roce 2019 dostane, pečlivě ji zvažte. 

A na co se můžete těšit v lásce? Máte velké štěstí, že Koza a Vepř spolu skvěle vycházejí. Díky tomu se k vám v roce 2019 dostane doslova příval pozitivní energie. Bude čas na navázání nových osobních i pracovních vztahů.

Zadané Kozy se mohou těšit na harmonický a klidný vztah, ve kterém nastane příležitost k uvážení možného manželství nebo dětí. Nezadané Kozy pokají pravou lásku. Mottem pro Kozy je: "Mějte oči otevřené. Jen tak nepřehlédněte příležitost". 


Opice

Opice mají zvědavou, svěží a ostražitou mysl. Baví je být neustále v centru dění, poslouchat nové příběhy a učit se novým věcem. Jsou zvídaví, činorodí a v byznysu pragmatiční. Jejich negativní stránkou je tendence k manipulaci a bezohlednosti k druhým lidem. 

Rok 2019 bude ideálním časem na učení se, vzdělávání a trénování nových dovedností. V práci se s novými změnami nesetkáte. Pokud ale nejste v zaměstnání spokojení, nečekejte, a práci změňte. Po počáteční nejistotě budete velmi spokojení a za změnu budete sami sobě vděční. Ať už jste mladí nebo staří, změny jsou vždy dobrá věc. 

Čínský horoskop na rok 2019 předpovídá, že aby se k vám dostal větší objem peněz, budete na ně muset poctivě vydělávat. Abyste našli nové příležitosti k vydělání peněz, budete muset využít kreativity, představivosti a možná se vrhnout přímo do podnikání. Nebojte si přitom říct o pomoc přátelům nebo rodině. Právě v nich najdete v počátcích oporu. 

A jak se vám povede v oblasti láskyRok zemského Prasete slibuje, že v roce 2019 najdete zalíbení ve vládnoucím znamení Vepře. Vaše city ale nebudou opětovány. Motto proto zní: "Neházejte flintu do žita. Pro jedno kvítí, slunce nesvítí". Naopak se poohlédněte po vhodném protějšku mezi zbývajícími znameními zvěrokruhu. 


Kohout

Kohouti patří mezi sebevědomé osoby se zářivou a hrdou myslí. Díky jejich silné osobnosti, Kohouti často inklinují k vedoucím pozicím, práci v šoubyznysu nebo politice. 

Váš vztah k lidem v roce 2019 sice bude v pořádku, pořád je tu ale čas na zlepšení. Měli byste zapracovat na své trpělivosti a snažit se víc respektovat kulturní odlišnosti lidí. Zlepšit také můžete svou srdečnost a to, jak vás lidé vnímají a jak na ně působíte. 

V oblasti lásky byste měli věnovat větší pozornost romantice. Ať už jste zadaní nebo ne, můžete se těšit na příjemně strávené chvilky se stávajícím nebo novým partnerem. Měli byste se víc účastnit společenských akcí a více se seznamovat s novými lidmi. Také zkoušejte nové věci, navštěvujte nová místa a snažte se příliš nezakořenit v každodennosti. Právě ta by se pro váš vztah mohla stát problémem. 

Chcete-li v roce 2019 zvednout svoje příjmy, budete muset lidem ukázat svůj talent. Nebojte se přijmout nové výzvy, učte se nové věci a buďte přirozeně sebevědomí. Zvládnete vše, co si umanete. 


Pes

Psi se řadí mezi věrná znamení čínského zvěrokruhu. Obvykle jsou společenští, obklopení velkým množstvím lidí a zážitků. Psi mají dar naslouchat, udrží tajemství a jsou skvělými partnery a společníky. Problémy jim někdy může přinést přehnaná horlivost a citovost. 

Dobrá zpráva je, že rok zemského Vepře přinese Psům pozitivní energii. Než přijdou úspěšné a pohodové dny, nejdřív budete muset překonat různé překážky a výzvy. 

Čínský horoskop na rok 2019 slibuje příjemné vyhlídky v pracovní oblasti. Budete si muset zvolit, zda zůstanete v současné práci nebo přijmete výzvu a vydáte se do nového zaměstnání. Pro tentokrát zapomeňte na pragmatismus a řiďte se pocity. Poslouchejte své srdce, které vám nejlépe řekne, kudy by se vaše kroky měly ubírat. 

V roce 2019 také budete mít spoustu příležitostí k vydělávání peněz. Pokud se k vám ale nějaké peníze, se kterými jste nepočítali, skutečně dostanou - dejte pozor, abyste je hned neutratili. Raději vyhledejte finančního poradce nebo si založte spořicí účet.

Pokud jste zadaní, věnujte péči a lásku svému partnerovi, kterého můžete kvůli velké množství povinností snadno zanedbávat. Nezadaní Psi by měli upírat svoje zraky do oblasti přátel, kde na ně čeká jejich osudová láska


Prase

Vedoucímu znamení čínskému horoskopu se v roce 2019 povede skvěle! Aby ne, když se bude jednat o rok zemského Vepře! Znamení zvěrokruhu, které s Prasetem vycházejí dobře, se v roce 2019 povede skvěle. Od ostatních znamení se Vepři mohou těšit na předcházení a snahu o navázání kontaktu.

Právě navázání kontaktů bude pro mnohdy stydlivé a nekomunikativní Vepře stěžejní. Rok 2019 bude patřit vám, proto seberte veškerou odvahu, mobilizujte svoje síly a udělejte vše proto, abyste si v roce 2019 splnili všechny sny. Dávejte si ale pozor na jejich propracovanost a promyšlenost. Impulzivnost v roce 2019 raději nechte stranou. 

Oblast kariéry, lásky, přátelství i zdraví vám bude nakloněna. Bude čas na nová seznámení v osobní i pracovní rovině. Nové kontakty vám přinesou nečekané příležitosti. Zda se jich chopíte, bude už jen na vás. 

A zlepšení by mělo přijít také v oblasti peněz. Vepři se mohou těšit na příliv peněz do jejich peněženek. Aby se peníze ale hned nerozkutálely, bude potřeba, se s nimi naučit hospodařit. Stanovte si, kolik chcete měsíčně utratit za jednotlivé položky (jídlo, domácnost, volný čas, sport) a dané stanovy nepřekračujte.

Užívejte si rok 2019, patří vám! Využívejte veškerou energii, která se k vám dostane. Další rok Vepřů si totiž užijeme zase až za dalších 12 let. 


Vznik znamení a legenda

Podle legendy si Buddha pozval na Nový rok všechna zvířata z království. 

Přišlo jich však jen dvanáct: krysa, bůvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, ovce, opice, kohout, pes, vepř. Za odměnu pak daroval každému zvířeti vládu na jedním rokem a určil, aby lidé narození v každém ze znamení zdědili část osobnosti a vlastností tohoto zvířete....


PARTNEŘI / PODPORUJÍ nás:

Agentura zvuk kulturní server pro jižní čechy janusvet.cz

A poděkování patří zbytku týmu a těm, co nás podporují:
Šárce K., Martině P., Ivanovi H., Matějovi a dalším ...